SKAITOTE SAVO VAIKUI – RŪPINATĖS JO ATEITIMI. Ši tezė lydėjo visus kalbos ir knygos savaitės ,,Žodžiai, raidės ir garsai" renginius, kurie vyko balandžio 16-20 dienomis Gargždų lopšelyje-darželyje ,,Ąžuoliukas". Šios savaitės rytai prasidėjo netradicine mankšta pagal smagią animuotą lietuvišką abėcėlę ,,Abėčėlė" (su Biplan). Vienas iš savaitės tikslų buvo skatinti tėvus skaityti vaikams tinkamą literatūrą ir padėti nepasiklysti siūlomoje vaikiškos literatūros gausoje. Logopedė Jurga Lukauskienė visų grupių tėveliams parengė rekomendacijas ,,Ką paskaityti vaikui?", kuriose supažindino su ,,Aukso fondo" rekomenduojamais knygų sąrašais 0-4 ir 4-6 metų vaikams. Jau nuo pirmadienio grupėse ir namuose pradėjo veikti kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose vaikai su auklėtojomis ir tėveliais išmoningai ir kūrybingai dekoravo savo vardo pirmąją raidę. Antradienį ir trečiadienį pasakas grupėse skaitė vaikų mamytės, kiti darbuotojai ir ne tik… Šaunieji priešmokyklinės grupės ,,Smalsučiai" skaitovai Gabrielė ir Ignas su pasakų knygelėmis bei grupės draugais – pasakų personažais lankėsi kitose grupėse ir skaitė pasakas. Ugdytinius parengė priešmokyklinio ugdymo pedagogė Ilona Sruogienė. Ketvirtadienį po grupes pasklido logopedinio kabineto knygos, žaidimai, įrašai, vaikai žaidė žodžių, garsų ir raidžių žaidimus. Penktadienį organizuota akcija ,,Grupės skaitykla". Vaikai patyrė  skaitymo malonumą ir dalinimosi džiaugsmą skaitydami iš namų atsineštas mėgstamiausias knygeles. Žiūrėjo pažintinį filmuką ,,Kaip gaminamos knygos“. Įstaigos erdves papuošė kūrybinių darbelių ,,Mano raidė“ paroda. 

Akimirkos iš savaitės renginių.

,,Aitvariukų" grupės veiklos. Dėkojame Ramunės ir Beno  mamytėms už iniciatyvą ir dalyvavimą kalbos ir knygos savaitėje.

„Voveriukų” grupėje karaliavo raidės, kurios kvietė žaisti. Vaikams patiko keliauti laiveliais, lėktuvėliais, traukinukais į „Raidelių šalį”. Vyko kūrybinės dirbtuvėlės ne tik grupėje, bet ir namuose mažieji su tėveliais gamino savo vardo pirmąją raidelę. Savaitės pabaigoje vaikams pasaką skaitė Smiltės mamytė. 

,,Žirniukų” grupėje pasakas skaitė Urtės ir Ignės mamytės.

,,Obuoliukų" grupės mažieji įdėmiai klausėsi tiek ,,Smalsučių" grupės, tiek mamyčių skaitomų pasakų. Ačiū Tėjos ir Austėjos mamytėms bei mokytojo padėjėjai Deimantei.

,,Gandriukai" pasikvietė Andrėjos mamytę, kuri atsinešė dukrytės mėgstamą pasakų knygą, iš kurios skaitė vaikams pasakėles. Vaikai susidomėję klausėsi, paskui pasakojo, kokias pasakas skaito jų tėveliai, kokios gražiausios jiems. Pasiklausę ir padiskutavę, vaikai ieškojo savo vardo pirmųjų raidžių. Po to jas lipdė. Vaikai džiaugėsi, kad mamos galėjo ateiti į grupę, pabūti šalia ir paskaityti.

Parodos ,,Mano raidelė" eksponatai – originalūs, kūrybiški ir nepakartojami!