Klevas

Klevas paprastasis (Acer platanoides) – medis stambia, uždara, ovališka laja. Auga sparčiai. Užauga apie 20-30 m aukščio ir 10-15 m pločio. Paauga per metus  45-60 cm į aukštį, 30-40 cm į plotį. Rudenį klevo lapai nusidažo  geltonais ir rausvais atspalviais. Žiedai žalsvai geltoni, susitelkę skėtiškose kekėse. Žydi prieš sulapojant, balandžio mėn pabaigoje – gegužės pradžioje. Bitininkai klevą vertina ir dėl ankstyvo žydėjimo.

Mūsų darželio teritorijoje auga dvi klevų rūšys – klevas paprastasis ir raudonlapis paprastasis klevas ,,Crimson King”, kuris žavi sodria purpurine spalva, kuri nesikeičia nuo pavasario iki rudens.

Išsamiau rašo: https://geliurojus.lt/dekoratyviniai-klevai/

Paprastasis klevas gyvena iki 150–200 metų. Ankstyvą pavasarį iš klevų pradeda tekėti sula, kuri nustoja tekėjusi penkios savaitės prieš lapų skleidimąsi.

Pasak kai kurių tautų padavimų, augalas yra veiksminga priemonė ginantis nuo raganų. Taip Vokietijoje,  jo šakomis puošia namų ir tvartų duris, ypač per Jonines – birželio 24 d. Šis ritualas taip pat turėjo apsaugoti nuo žaibo.

Klevo mediena yra viena brangesnių.Iš klevų medienos gaminami: stalviršiai, laiptai, mediniai žaislai ir net smuikų sraigtai.