Kas tai? Vasario mėnesį lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ vyksta akcija „Svečių mėnuo“. Akcijos metu vienos grupės vaikai eina į svečius pas kitos grupės vaikus, susipažįsta su jų aplinka, žaislais. Tuo siekiama sustiprinti ryšį tarp skirtingų grupių vaikų, lavinti socialinius įgūdžius bei išmokti mandagiai elgtis svečiuose.

Ką svarbu žinoti einant į svečius?

Svečiuotis mėgsta visi, tiek vaikai, tiek suaugę. Einant į svečius svarbu iš anksto susitarti dėl datos ir laiko, nevėluoti. Susiruošus į svečius taip pat svarbu pagalvoti apie dovaną ar lauktuves, kurios parodo, kad svečiavimuisi buvo pasiruošta iš anksto.

Atėjus pirmiausia pasibeldžiama į duris. Pasibeldus įspėjama apie taikų, draugišką atėjimą.

Įėjus į vidų svarbu pasisveikinti, įteikti lauktuves ar dovanas (šeimininkams gautą dovaną būtina tuojau pat išvynioti, apžiūrėti ir ja pasidžiaugti).

Svečiuojantis būtina elgtis mandagiai: pasiūlyti pagalbą šeimininkams, vaikščioti tik ten, kur kviečia, imti, liesti daiktus, kuriuos šeimininkai leidžia.

Svečiuose nereikėtų per ilgai užsibūti. Prieš išvykstant, būtina nuoširdžiai padėkoti.

Ką svarbu žinoti priimant svečius?

Pasitinkant svečius, svarbiausia aplinka. Būtina atkreipti dėmesį, kaip svečiai bus susodinti. Kiekvienas žmogus turi turėti pakankamai erdvės, tačiau svarbu nepamiršti, kad svečiai negali visą laiką tik sėdėti.

Atvykus svečiams, visų pirma susipažįstama. Priimant svečius kiekvieno šeimininko pareiga – pasiūlyti atvykusiems žmonėms pokalbio temų, veiklos.

Svečiavimuisi baigiantis, reikėtų padėkoti, kad svečiai atvyko, ir juos išlydėti.

Svečias – Dievo dovana (lietuvių liaudies išmintis).